Наприкінці червня 2023 року міністр імміграції Канади, Шон Фрейзер, анонсував низку змін і нововведень, що націлені на залучення фахівців зі сфери технологій.
Одна з них - просування країни як напрямку для цифрових кочівників.
Цифровий кочівник: хто цеЦифрові кочівники (digital nomads) - це люди, які можуть виконувати свою роботу віддалено з будь-якої точки світу.
Що за віза Digital NomadsУ Канаді немає звичного поділу на туристичну, гостьову, ділову тощо візу. Усі вони належать до Visitor Visa (короткострокові).
Digital Nomads не стала винятком. Це така сама Visitor віза в Канаду, під час подачі на яку ви вказуєте відповідну мету поїздки - бажання побувати в Канаді, паралельно працюючи онлайн на не канадського роботодавця.
Коли можна подати на візу цифрових кочівниківВідповідь на це запитання не однозначна. Факти:
- Digital Nomad Visa в Канаду - це звичайна Visitor Visa, на яку подавати можна;
- на офіційному сайті Канади є сторінка з оновленими та новими напрямками в рамках анонсованих змін. Там є Digital nomands з можливістю почати "Get started".
- можна зробити висновок, що подавати заявку на візу для цифрових кочівників уже можна.
- немає інформації про особливості подачі на таку візу: чи потрібно і як підтверджувати наявність віддаленого роботодавця, чи підходять усі професії, чи є обмеження.
Офіційно подавати заявки можна, але для більшої інформації потрібні реальні кейси та заяви міністерства імміграції Канади.
Переваги при подачі на таку візуОскільки уряд Канади запровадив такий напрямок візи і загалом розвиває залучення фахівців, значить, вони дійсно затребувані. З цього можна виділити такі плюси:
1. Зниження вимог до кандидатів.Для туристичного або гостьового візиту необхідно довести, що ви покинете країну після закінчення терміну перебування.
Для цього необхідно докладати документи, які підтверджують ваш зв'язок із країною проживання: довідка з роботи, в якій ідеться про те, що місце за вами зберігається, нерухомість, бізнес, свідоцтво про народження або шлюб, якщо хтось із сім'ї не їде з вами, тощо.
У випадку з направленням для цифрових кочівників це не так важливо, тому що тут і так мається на увазі, що ви віддалений працівник, який працює з іншої країни або країн. Відповідно, зв'язок із Батьківщиною не такий важливий.
2. Зниження відсотка відмов.Зараз одна з найчастіших причин відмови - я (імміграційний офіцер) не впевнений, що ви покинете Канаду після закінчення терміну перебування.
З урахуванням пункту вище можна сказати, що відмов з цієї причини, як мінімум, буде менше.
На офіційному сайті Канади навіть написано: ми очікуємо, що деякі цифрові кочівники, які спочатку приїжджають для віддаленої роботи, можуть почати шукати роботу в Канаді, а потім отримати Work Permit, або іммігрувати.
3. Прискорення розгляду заявок.Раз таку політику створено, раз Канада зацікавлена в таких фахівцях, отже, і розглядати заявки мають швидше.
На офіційному сайті написано, що розглядатимуть за 2 місяці.
Перевага самої візиТут варто відзначити:
- відсутність вимоги до щомісячного доходу, яка є для цієї візи в більшості інших країн;
- можливість шукати роботу в Канаді, перебуваючи в країні, що значно збільшує шанси;
- невеликі збори;
- відсутність квоти на кількість цифрових кочівників.
Скільки можна перебувати в країні6 місяців. Якщо після закінчення цього терміну ви захочете залишитися, потрібно буде подати на продовження свого перебування в Канаді. За це відповідає документ Visitor Record. Це не віза і не вклеюється в паспорт, це окремий документ.